ХобитаТрекинг, плуване, гмуркане, рисуване, правене на скици, оцеляване в джунглата, приключения, пътуване, музика, медитация и четене
Афери / ГаджетаRajnikant Jaiswal, известен също като Kant (MMA Fighter) заедно от 2018 г.
Родители Татко - Ганеш Бхалерао
Майко - Pooja Bhalerao (работи в духовен отдел на полицията в Мумбай)

Krupa Bhalerao в събитие

Някои по-малко известни факти за Krupa Bhalerao

• Крупа Бхалерао е професионален и щатен състезател по бойни изкуства и инструктор, притежаващ 3-ия черен пояс на Дан при Световната организация по карате Фунакоши Шотокан.
  • Крупа практикува бойни изкуства под ръководството на Учителя Прафул Б. Павар от 5-годишна възраст и е обучаван в различни видове и стилове като Борба, Айкидо, Скай бойни изкуства, Джудо, Кик бокс, Стрелба с лък, Исторически европейски бойни изкуства, Таекуондо, Алпагут Боен спорт и оръжие.
  • Крупа е спечелила 146 златни медала, 64 сребърни медала, 21 бронзови медала и 41 трофея от Голямото първенство.
  • Крупа е играл турнири на областно, държавно и национално ниво. Крупа също е представлявала Индия в азиатски, международни и световни шампионатни турнири.
  • Тя е представлявала държавата Махаращра в Гоа, Бангалор, Пенджаб, Хариана, Тамил Наду, Утар Прадеш, Гуджарат и много други. Krupa също е представлявала Индия в Беларус, Шри Ланка, Полша, Португалия, Малайзия, Южна Африка, Дубай и др. За турнири от световното първенство.
  • Тя практикува бойни изкуства през последните 18 години, а също така преподава бойни изкуства от 2012 г. насам.
  • В интервю Крупа каза, че най-доброто й световно първенство досега е първото световно първенство, което се проведе в Беларус. Крупа казва, че след спечелването на шампионата само за мен се изсвири Националният химн на страната ни и това беше най-гордият момент в живота ми.
  • В пътуването на бойните изкуства всички бяха против нея, освен майка й. Поради ежедневната факла и тормоза на семейството, Крупа се сблъсква с депресия в тийнейджърската си възраст.
  • Обрат в кариерата й дойде през 2012 г., когато Крупа бе избрана за първото си световно първенство. 7 състезатели бяха избрани от Индия, но само Krupa спечели злато и сребро и световно първенство. Общо 23 държави участваха в турнира и Krupa изигра общо 11 кръга, а във финалния кръг Krupa трябваше да победи мъжки съперник и накрая тя спечели 1улСветовно първенство в Беларус.
  • През 2016 г. Крупа получи голяма травма на главата и поради това тя взе две години и половина разлика от бойните изкуства през 2019 г.
  • Тя получи възможност да играе в Световното първенство, но поради здравословното си състояние и липсата на тренировки беше напълно седмица. партньорът й винаги я мотивира и я подготвя за световното си първенство 2019.
  • Крупа винаги казва, че в живота ми има 3 силни стълба: 1-ва, майка й г-жа Pooja Bhalerao, 2-ра, треньорът й Prafful Pawar и 3-и, партньорът й Rajnikant Jaiswal, които винаги я поддържат силна.

Гаджето и годеникът на Krupa Bhalerao Rajnikant Jaiswal

• Участвала е в карате до 55 кг категория и категория отворено тегло.
  • Тя е 8-кратен световен шампион и е представлявала Индия в Беларус, Шри Ланка, Малайзия, Полша, Португалия, Южна Африка, Дубай.