Професионален дебютВ аржентинската Primera División за Independiente на възраст 15 години 35 дни
ПозицияНападател
Треньор / МенторРикардо Бочини
Рекардо Бочини
Записи (основни)• Той стана най-младият футболист на 5 юли 2003 г., който дебютира в аржентинската Примера Дивизия на възраст 15 години и 35 дни.
• Агуеро вкара 6 гола през 2007 г. на FIFA U-20 World Cup и спечели „Златната обувка“ на турнира. Той спечели дори „Златната топка“ за най-добър играч на турнира.
• През сезон 2010-11 играейки за Атлетико Мадрид, той вкара първия си хеттрик в кариерата срещу Майорка.
• Играейки за Клуба на Висшата лига Манчестър Сити. Той вкара 105 гола в 152 изяви, имаше най-високото съотношение на голове в минута в историята на състезанието във Висшата лига от основаването му през 1992 г., средно по един гол на всеки 109 минути.
• Той е съвместен рекордьор, тъй като най-голмайстор в един мач от Висшата лига, дори и най-бързо да го направи, пет гола за 23 минути 34 секунди от мача.
• Той е най-високият голмайстор на Южна Америка в историята на Висшата лига.
• През 2015 г. Копа Америка в Сан Хуан срещу Боливия, той отбеляза първия си международен хеттрик при победа с 5: 0.
Преломна точка в кариерата• Когато стана най-добрият голмайстор и най-добрият играч на турнира през 2007 г. FIFA U-20 World Cup.
Личен живот
Дата на раждане2 юни 1988 г.
Възраст (като през 2017 г.) 29 години
Място на ражданеКилмес, Буенос Айрес, Аржентина
Зодия / Слънчев знакзодия Близнаци
НационалностАржентинец,
Задържан испански гражданин през 2010 г.
ХобитаСлушане на Cumbia Music
ПротиворечияВ кариерата си в Атлетико той вкара победен гол срещу Рекреативо де Уелва на 14 октомври 2006 г., използвайки ръце, само вторият си гол за клуба.
Любими неща
Любима хранаАржентинско барбекю
Момичета, семейство и още
Семейно положениеРазведен през 2012 г. след четири години заедно с Джанина Марадона.
Джанина Марадона и Серджо Агуеро със син
Афери / ГаджетаКарина Техеда (2014)
Карина Техеда
СъпругаДжанина Марадона (разведен през 2012 г.)